5L MEDENÁ PÁLENICA S AROMAVEŽOU PREMIUM

5L MEDENÁ PÁLENICA S AROMAVEŽOU PREMIUM

 • Kód produktu: TP 5 ARP
 • Dostupnosť: Skladom
 • 479,00€

 • Bez DPH: 399,17€

5L MEDENÁ PÁLENICA S AROMAVEŽOU PREMIUM

Destilačné zariadenie s aromavežou je možné použiť dvoma spôsobmi. Môžeme ho použiť na výrobu domácej pálenky alebo extrakciu esenciálnych olejov a hydrolátov z organických látok. Toto robí destilačné zariadenie s aromavežou odlišným od tradičného modelu kde surovinu použitú na destiláciu je možné umiestniť jedine priamo do kotla.

 1. V prípade použitia destilačného zariadenia na výrobu esenciálnych olejov a hydrolátov sa požadovaná surovina tuhej konzistencie umiestni priamo do aromaveže s perforovaným dnom. Destilát sa získava pomocou vodnej pary prenikajúcej z kotla cez perforované dno aromaveže. Tento spôsob je unikátny tým, že dokážete vyrobiť čistejší destilát a taktiež Vám šetrí čas ak si prajete destilovať rôzne alebo identické druhy surovín, pretože pri tomto procese nie je potrebné čistiť kotol po každej destilácií ako v prípade pálenia kvasu, ale stačí len      vyprázdniť aromavežu a naplniť druhou várkou rovnakej alebo odlišnej suroviny bez výmeny vody v kotli.
 2. Destilačné zariadenie je použiteľné rovnakým spôsobom ako tradičný model, avšak použitím aromaveže môžeme docieliť omnoho aromatickejšiu pálenku umiestnením ovocia do aromaveže. Týmto spôsobom sa para prechádzajúca cez aromavežu obohacuje o arómy ktoré pozitívne vplývajú na kvalitu a chuť pálenky. Model je vhodný aj na rektifikáciu už vypáleného destilátu, pri tomto spôsobe stačí odstrániť aromavežu, na vrch kotla umiestniť kupolu a postupovať ako v prípade použitia tradičnej pálenice bez aromaveže.

PREMIUM MODEL

 • Prémiový model sa vyznačuje použitím hrubých medených plátov na výrobu častí destilačného zariadenia, tým pádom pálenica je masívnejšia, odolnejšia voči poškodeniu a môže Vám poslúžiť hoci aj celý život.
 • Tradičný model pálenice sa vyznačuje malými nárokmi na vykurovanie, tým pádom je šetrný na energiu alebo palivo použité pri ohrievaní kotla, a taktiež v prípade väčšieho kotla je možná destilácia menšieho množstva kvasu (hoci aj 10% z objemu kotla).
 • Jednou z najdôležitejších častí destilačného zariadenia je kupola a jej dizajn vo veľkej miere ovplyvňuje kvalitu výsledného destilátu. V prípade zle navrhnutej kupoly dostanete ako výsledok destilát bez chuti, zatiaľ čo kupola cibuľovitého tvaru poskytuje vysoko aromatický a jemný destilát. Kupola tradičnej medenej pálenice je navrhnutá tak aby ste zo svojho kvasu vyťažili čo najviac.
 • Pri tomto modeli na rozdiel od dvojstenného je kvas v priamom kontakte so zdrojom tepla, preto sa odporúča použitie medenej mriežky na zabránenie pripálenia kvasu.
 • Medzi kupolou a odparovacou trubkou a tiež medzi odparovacou trubkou a kondenzačnou nádobou sa nachádzajú mosadzné rýchlospojky, ktoré zaručujú výbornú izoláciu voči unikaniu pár počas destilácie.
 • Model premium umožňuje pripojenie deflegmátora medzi kupolu a odparovaciu trubku, ten je dostupný v sekcii príslušenstvo.
 • Aromaveža je pripojená ku kotlu odnímateľnou kovovou spojkou.
 • Destilačné zariadenie obsahuje odtokovú rúru pre uľahčenie manipulácie s pálenicou. Pre vypustenie alebo vyčistenie destilačného zariadenia stačí odkrútiť uzáver a vypustiť nepotrebný obsah kotla.
 • Kondenzačná nádoba je vybavená vstupom na prítok vody umiestneným na spodnej časti a výstupom v hornej časti, kde nadbytočná voda vyteká.
 • Pri tomto modeli si môžete byť istý, že výrobok ako aj materiál použitý vo výrobnom procese je úplne bezpečný, testovaný bez obsahu olova!
 • Destilačné zariadenie disponuje platným CE certifikátom v slovenskom jazyku.

Pre rady a tipy na prípravu kvalitnej pálenky a obsluhy destilačného zariadenia prosím zavítajte do sekcie RADY A ZAUJÍMAVOSTI


Destilačné zariadenie ALEMBIK je možné objednať aj s teplomerom zabudovaným do kupoly. Teplomer sa nachádza v sekcií meracie pomôcky a je potrebné ho pridať k objednávke.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Štítky: