JEDNOSTUPŇOVÝ DESTILAČNÝ PRÍSTROJ S REKTIFIKAČNOU KOLÓNOU

95L JEDNOSTUPŇOVÝ DESTILAČNÝ PRÍSTROJ S REKTIFIKAČNOU KOLÓNOU - ZÁKLADNÝ MODEL

  • Kód produktu:JPRKZ
  • Dostupnosť: Skladom
  • 3 480,00€

  • Bez DPH: 2 900,00€

Dostupné možnosti

95L JEDNOSTUPŇOVÝ DESTILAČNÝ PRÍSTROJ S REKTIFIKAČNOU KOLÓNOU - ZÁKLADNÝ MODEL

Výhody jednostupňovej destilácie:

Vrcholom prípravy destilátu je tzv. jednostupňová destilácia pomocou rektifikačnej kolóny. Podstatou je, že vďaka rektifikačnej kolóne je možné dostať z kvasu s objemom alkoholu približne 5-7%, destilát (jadro) s objemom alkoholu 75-85% bez dodatočnej rektifikácie. Taktiež veľkou výhodou je, že použitím tohto systému sa látky s negatívnym vplyvom na chuť destilátu nedostanú do konečného destilátu. Nie je výnimkou ani dosiahnutie destilátu s objemom alkoholu 90%. Destilát pripravený týmto spôsobom je dokonale čistý s vôňou príznačnou pre destilovanú surovinu. Destiláty z jednostupňovej destilácie neobsahujú štipľavú ani pálčivú chuť, pred- a po-destilačné nečistoty. Destilát ktorý nakoniec skonči vo Vašom pohári, je perfektnou kombináciou dokonalej ovocnej arómy s čistým alkoholom, jednoducho povedané kráľovná ovocných destilátov!

Stručný opis pálenice s rektifikačnou kolónou:

Pre optimálnu prevádzku rektifikačnej kolóny je zariadenie vybavené dvojpláštovým kotlom na vodu s jednoducho regulovateľným prenosom tepla. Kotol je možné vďaka kombinovaným funkciám použiť aj na varenie piva, džemu, veľkoobjemové varenie alebo na zabíjačku. Aby sa zabezpečila odolnosť voči tlaku a zabránilo deformácií, kotol má plytké konvexné dno s výpustným ventilom na spodnej časti. Unikátom vo svojej triede je bezpečnostný ventil s certifikáciou TÜV, ktorý bez manuálneho zásahu účinne uvoľňuje pretlak v dvojplášti (podľa noriem a predpisov). Kotol je možné ohrievať pomocou elektriky, plynom alebo ich kombináciou. Tieto spôsoby ohrevu kotla zaručujú ľahko regulovateľnú intenzitu, čo je obzvlášt dôležité pri takomto spôsobe destilácie.

Časti pálenice:

Kotol


Zariadenie je vybavené dvojpláštovým kotlom z nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 2mm, ktorý je naplnený vodou. Vďaka tomuto systému sa kvas nepripáli a destilát bude bezchybný. Plášť kotla môžeme plniť pomocou ventilu na spodnej časti, hladinu vody jednoducho zistíme podľa priehľadnej trubky. Kotol je vybavený nanometrom na sledovanie tlaku a bezpečnostným ventilom, ktorý sa pri pretlaku otvorí a vypustí pretlak z plášťa. Na spodnej časti sa nachádza guľový výpustný ventil, vďaka ktorému jednoducho vypustíme nepotrebný kvas do zbernej nádoby alebo kanalizácie.

Kupola s dvierkami na plnenie kvasu


Kupola je vyrobená z medi o hrúbke 2mm. Medzi kotlom a kupolou sa nachádza silikónové tesnenie, ktoré pri dosiahnutí nebezpečného pretlaku prepustí nadbytočný tlak, čim je zariadenie bezpečné a chránené proti možnému výbuchu. Vďaka masívnym dvierkam s vnútorným priemerom 110 mm je možné kotol plniť pomocou lievika alebo čerpadla vhodného na čerpanie kvasu. Dvierka majú teplu odolné tvrdené sklo s hrúbkou 6 mm a priemerom 76 mm, vďaka ktorému vidíme do vnútra kotla.

Rektifikačná kolóna


Účelom rektifikačnej kolóny je koncentrovať a získať z kvasu čo najviac alkoholu a aróm bez dodatočnej rektifikácie. Toto je možné vďaka perforovaným rektifikačným miskám, ktoré prepúšťajú len látky užitočné pre výsledný destilát. Látky nevhodné pre výsledný destilát sú zadržané, a tým pádom sa nekazia výsledný destilát. Súčasťou kolóny je aj deflegmátor ktorý slúži na reguláciu teploty vystupujúcej pary a tvorbu refluxu, ktorý je potrebný pre správne fungovanie kolóny. Na vrchu je zabudovaný teplomer, ktorý meria teplotu pary vstupujúcej do odparovacej trubky. Sledovaním tejto teploty môžeme jednoducho zabrániť prieniku nežiadúcich látok do konečného destilátu.  

Výška stroja je 240cm. V prípade potreby je možné skrátiť nožičky o 15cm.


Destilačný prístroj je možné objednať v troch verziách výbavy a ohrevu:Koncová cena destilačného prístroja sa skladá z vybraného stupňa výbavy (model) + vyhrievacia možnosť

Elektrický rozvádzač vyžaduje profesionálne pripojenie k príslušnému elektrickému zdroju v mieste inštalácie stroja. 

Zapojenie elektrického rozvádzača smie vykonávať iba kvalifikovaný elektrikár. Inštalačný denník v návode na obsluhu je potrebné aby vyplnil kvalifikovaný technik, ktorý zapája elektrický rozvádzač.

Skúsenosti s prípravou destilátu na 95L destilačnom prístroji s rektifikačnou kolónouNáklady na jedno pálenie

Spotreba energie


Spotreba vodyPri destilácií s už zahriatym kotlom sú náklady nižšie, a čas na prípravu destilátu je kratší.


Destilačný prístroj si je možné prezrieť aj osobne. V prípade záujmu sa prosím informujte na telefónnom čísle ktoré nájdete v sekcií kontaktujete nás.

Ak je Vašim cieľom pripraviť tú najkvalitnejšiu pálenku, ktorú môžete s hrdosťou predstaviť Vašej rodine, známym alebo hoci aj na koštovkách, táto pálenica je určené pre Vás! Zariadenie bolo vyvíjané vyškolenými majstrami prípravy domácej pálenky a vyhralo cenu najlepšej domácej pálenice v roku 2017 a 2018 na súťaži Quintessence!

Špičkové technológie používané v pestovateľských páleniciach dostupné hoci aj u Vás doma!


Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
              

Štítky: