120L PROFESIONÁLNE DESTILAČNÉ ZARIADENIE

120L PROFESIONÁLNE DESTILAČNÉ ZARIADENIE S ETÁŽOVOU KOLÓNOU - 3 ETÁŽE

 • Kód produktu:TP 120 PRO EL
 • Dostupnosť: Na objednávku (Informujte sa)
 • 1,20€

 • Bez DPH: 1,00€

120L PROFESIONÁLNE DESTILAČNÉ ZARIADENIE  S ETÁŽOVOU KOLÓNOU - 3 ETÁŽE 

Stručný opis destilačného prístroja s etážovou rektifikačnou kolónou :

Zariadenie funguje na princípe jednostupňovej destilácie, vďaka čomu nie je potreba dodatočnej rektifikácie lutru, ale z kvasu už na konci dostanete výsledný destilát s vynikajúcou chuťou, arómou a liehovitosťou v priemere nad 90%. Týmto spôsobom výrazne skrátite čas potrebný na destiláciu a ušetríte náklady na prevádzku zariadenia.

Pre optimálnu prevádzku rektifikačnej kolóny je zariadenie vybavené dvojplášťovým kotlom s vodným kúpeľom a jednoducho regulovateľným prenosom tepla.

Dostupné sú rôzne možnosti ohrevu kotla, je len na preferenciách zákazníka vybrať si najvhodnejší pre jeho prevádzku.

Medené časti zariadenia sú vyrobené z elektrolytickej medi Cu DHP pre dosiahnutie čo najkvalitnejšieho a najčistejšieho destilátu. Jednoducho povedané zariadenie je skonštruované tak aby boli Vaši zákazníci spokojný so svojim destilátom a radi sa k Vám vracali! 

Zariadenie je možné individualizovať podľa požiadaviek zákazníka v rámci možností.


Časti destilačného prístroja:

Dvojplášťový kotol


Destilačný prístroj je vybavený dvojpláštovým kotlom s vodným kúpeľom.

 • Vonkajšia časť je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele Aisi 304 a samotný kotol je vyrobený z kvalitnej medi Cu DHP s najvyššou čistotou. Vďaka medenému kotlu je prenos tepla rýchly, čo sa odzrkadlí na nákladoch na prevádzku zariadenia.
 • Kotol je vybavený vstupom na plnenie vody a taktiež priezorom na kontrolu hladiny vody v dvojplášti.
 • Kotol disponuje nanometrom na sledovanie tlaku a bezpečnostným ventilom, ktorý sa pri pretlaku otvorí a vypustí pretlak z plášťa.
 • Aby sa zabezpečila odolnosť voči tlaku a zabránilo deformácií, kotol má plytké konvexné dno.
 • Na spodnej časti sa nachádza guľový výpustný ventil, vďaka ktorému jednoducho vypustíme nepotrebný kvas do zbernej nádoby alebo kanalizácie. 

Ohrev kotla:

 •  Elektrický ohrev 12W/h
 • Plynový ohrev – horáky s kapacitou 30kW, LPG alebo zemný plyn 


Miešadlo s elektromotorom


Miešadlo je nevyhnutnosťou destilačných zariadení z nasledujúcich dôvodov:

 • Pri použití miešadla počas začiatočného intenzívneho zahrievania je čas potrebný pre začiatok destilácie výrazne kratší, čo má za následok zníženie nákladov na ohrev kotla.

 • Pri konštantnom miešaní má kvas rovnakú teplotu v celom objeme, výsledkom čoho je že sa jednotlivé zložky odparujú v rovnakom čase a vieme presnejšie oddeliť jednotlivé frakcie.

Motor mieša kvas konštantne pri rýchlosti 95 ot/min


Kupola s dvierkami na plnenie kvasu

Kupola je vyrobená z kvalitnej a čistej elektrolytickej medi.

 • Vďaka masívnym a širokým dvierkam môžeme kotol jednoducho a rýchlo naplniť.


Etážová rektifikačná kolóna:


Účelom rektifikačnej kolóny je koncentrovať a získať z kvasu čo najviac alkoholu a aróm bez dodatočnej rektifikácie.

 • Etážová rektifikačná kolóna sa skladá z jednotlivých etáží/poschodí ktoré sú oddelené prepadmi klobúčikového tvaru. Týmto spôsobom sa kvapalina na jednotlivých etážach udržiava a zároveň cez ne preniká/prebubláva unikajúca para.
 • Destilácia v etážovej rektifikačnej kolóne prebieha nasledovne:  Pary vystupujúce z kotla sa cez kupolu dostanú do kolóny cez ktorú vystupujú až k deflegmátoru, ktorý ich skvapalní. Týmto vzniká reflux ktorý steká späť po jednotlivých etážach zariadenia. Unikajúce pary sa stretávajú s refluxom a obohacujú sa o dôležité arómy a chute po destilovanom ovocí. Vďaka tomuto procesu dosiahneme veľmi čistý, jemný a vysoko aromatický výsledný destilát bez potreby dodatočnej rektifikácie.
 • Súčasťou kolóny je aj deflegmátor. Jeho funkciou je tvorba začiatočného refluxu a následne počas destilácie nastavením správnej teploty pomáha oddeľovať látky potrebné pre výsledný destilát od nežiadúcich látok.
 • Kolóna je vybavená piatimi analógovými teplomermi pre sledovanie teploty v jednotlivých sekciách a priezormi pre náhľad do kolóny


Ovládací panel:


Ovládanie zariadenia je zabezpečené moderným ovládacím panelom, ktorý výrazne zjednodušuje komfort a jednoduchosť ovládania destilačného procesu.

Ovládací panel obsahuje spínače pre jednotlivé ohrevné telesá, miešadlo a iné funkcie zariadenia.


V prípade akýchkoľvek otázok alebo cenových ponúk nás neváhajte kontaktovať telefonicky alebo prostredníctvom emailu! Kontaktné údaje nájdete v sekcií kontaktujte nás.


Inštalácia a odborná inštruktáž na adrese zákazníka je samozrejmosťou!


Videoprezentácia zariadenia:

 


Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
              

Štítky: