Oenoferm Freddo

Oenoferm Freddo 100g

  • Kód produktu:oen100
  • Dostupnosť: Skladom
  • 11,00€

  • Bez DPH: 9,17€

OENOFERM FREDDO

POPIS  

OENOFERM FREDDO sú chladnomilné aktívne suché kvasinky na rozkvášanie studených kvasov už od 8°C, ako aj na regulované kvasenie pri teplotách od 13°C do 17°C za účelom zachovania arómy. Tieto kvasinky Saccharomyces cerevisiae kmeň LW 317-30 prekvášajú na vysoký stupeň alkoholu napriek nízkej teplote.

CIEĽ POUŽITIA

Prekvášanie kvasov pri nízkych teplotách za účelom zachovania arómy ako aj rozkvášanie chladných kvasov.

PRODUKT A ÚČINOK

Na základe dopytu mnohých prípravcov destilátov po chladnomilných kvasinkách alebo štartovacej kultúre vhodnej na rozkvášanie podchladených kvasov, bol prostredníctvom nepretržitej selekcie v chladných médiách izolovaný kmeň OENOFERM FREDDO. Týmito kvasinkami je možné dosiahnuť rýchle rozkvasenie aj pri veľmi chladných kvasoch. Tento na nízke teploty tolerantný kmeň sa hodí predovšetkým na zachovanie arómy pri prekvášaní za studena. Tým sa spomalí kvasenie a tak isto aj tvorba CO2. To má za následok, že počas kvasenia sa odparí menej arómy. Samozrejme je možné použiť OENOFERM FREDDO aj pri vyšších teplotách kvasenia.

DÁVKOVANIE

Pri teplote kvasu medzi 13°C – 17°C je dávka 15 g/100 l. Pri teplote pod 13°C sa musí dávka zvýšiť na 20-25 g/100 l.

POUŽITIE

Aby nedošlo po rehydratácii v prípade zakvášania podchladeného kvasu k tepelnému šoku kvasiniek, rozmieša sa OENOFERM FREDDO v 5- až 10-násobnom množstve zmesi kvasu a vody v pomere 1:1 o teplote okolo 15°C. Čas napučiavania kvasiniek sa tak predĺži až na jednu hodinu.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!