100L DOMÁCA PÁLENICA S MIEŠADLOM

100L DESTILAČNÉ ZARIADENIE S MIEŠADLOM A 200L CHLADIČOM

 • Kód produktu:TP 100 MICH
 • Dostupnosť: Skladom
 • 1 330,00€

 • Bez DPH: 1 108,33€

Dostupné možnosti

100L DOMÁCA PÁLENICA S MIEŠADLOM A 200L CHLADIČOM

Najväčším nepriateľom kvalitnej pálenky pri jej destilácií je pripálenie kvasu. Pálenica s miešadlom je výnimočná tým, že pri dostatočnom miešaní môžeme zabrániť pripáleniu a zároveň vďaka rovnomernému zohrievaniu kvasu jednoduchšie oddelíme jednotlivé frakcie, tým pádom získame vysoko kvalitnú a aromatickú pálenku.

KOTOL

 • Kotol sa vyznačuje použitím hrubých medených plátov na jeho výrobu, tým pádom pálenica je masívnejšia, odolnejšia voči poškodeniu a môže Vám poslúžiť hoci aj celý život.
 • Kotol môžeme jednoducho vyklopiť pomocou dlhej páky a rúčky na zadnej strane pálenice. Vďaka tomuto systému nie je potrebné akokoľvek manipulovať s celým kotlom, ale postačuje len odmontovať kupolu a nepotrebný kvas alebo lutrovú vodu vyliať a kotol vyčistiť pred ďalším použitím.

MIEŠADLO

 • Destilačné zariadenie je vybavené miešadlom vďaka ktorému zabránime pripáleniu kvasu a možnému znehodnoteniu destilátu.
 • Miešadlo taktiež zohráva dôležitú úlohu pri šetrení energie potrebnej na zahrievanie kotla, keďže kvas sa zahrieva rovnomerne.
 • Dostatočným miešaním sa výrazne skracuje destilačný proces. V prípade zariadenia s miešadlom destilačný proces zaberá približne 3 hodiny, na druhej strane pri zariadeniach bez miešadla proces obvykle trvá 6-7 hodín.

OHNISKO

 • Pod kotlom sa nachádza ohnisko ktoré je vyrobené z plechu o hrúbke 1,5mm so vstavanými dvierkami, otvorom pre plynový horák a výstupom pre spaliny.
 • Zariadenie je možné vykurovať tuhým palivom alebo pomocou plynového horáka, ktorý sa vkladá do spodného otvoru vykurovacej časti.

KUPOLA

 • Kupola je vybavená teplomerom pre ľahšie a presnejšie vedenie destilácie. Vďaka teplomeru môžeme jednoducho oddeliť jednotlivé časti destilátu.

200L KONDENZAČNÁ NÁDOBA

 • Zariadenie je vybavené kondenzačnou nádobou s objemom 200L. Vďaka veľkému objemu nádoby sa voda zohrieva len veľmi pomaly a zariadenie je tým pádom jednoduché na obsluhu. V nádobe sa nachádza medená špirála ktorá zabezpečí dostatočné skvapalnenie vstupujúcej pary. 
 • Vďaka vstavanému teplomeru ľahko zistíme teplotu vody a tým zaistíme dostatočné skvapalnenie pár.
 • Kondenzačná nádoba je vybavená vstupom na prítok vody umiestneným na spodnej časti a výstupom v hornej časti, kde nadbytočná voda vyteká.
 • Konečný destilát vyteká zo spodnej rúrky na ktorú je možné pripojiť epruvettu dostupnú v sekcií príslušenstvo.

VYKUROVACIE MOŽNOSTI

Zariadenie je možné vykurovať drevom alebo plynom. Veľkou výhodou jednostenných páleníc je že sú úsporné na energiu. V prípade vypálenia 80 litrov kvasu v 100 litrovom zariadení, je potrebných 20-25kg dreva alebo 3-3,5kg plynu.

DĹŽKA DESTILÁCIE

 • V prípade pálenia kvasu s plným kotlom (80L): približne 3 hodiiny
 • V prípade rektifikácie s plným kotlom: približne 4 hodiny

MINIMÁLNE MNOŽSTVO NA PÁLENIE

Z 80-85 litrov kvasu získame väčšinou 15-20 litrov lutru, v závislosti od kvality kvasu. Pri jednostennej 100 litrovej pálenici môžeme destilovať už aj 10-15 litrov lutru. Toto je veľkou výhodou oproti dvojpláštovej pálenici ktoré musia byť na naplnené minimálne na 40-50% objemu.


PRÍSLUŠENSTVO K PÁLENICI

Najzaužívanejší a najlepší spôsob na ohrev kotla je pomocou plynového horáku. Vďaka možnosti regulácie môžeme jednoducho regulovať intenzitu ohrevu a tým pádom presnejšie oddeliť jednotlivé frakcie.


Pri kúpe s pálenicou namiesto 69€ iba 59€

Elektromotor mieša kvas pomaly pri konštantnej rýchlosti, čím je šetrný ku dnu pálenice a výrazne urýchľuje destiláciu. Pre domáce použitie je najlepším a najjednoduchším riešením domáca pálenica s elektrickým miešadlom.  Za nepretržitého miešania môžeme intenzívne zahrievať aj hustejšie kvasy bez obáv z pripálenia. Pre inštaláciu elektromotora na miešanie nie je potreba akokoľvek zasahovať do konštrukcie kotla.


Pri kúpe s pálenicou namiesto 235€ iba 195€

  Epruvetta, ktorá je pripevnená k rúrke z ktorej vyteká konečný destilát je vyrobená tak, aby držala liehomer. Týmto spôsobom môžete nepretržite sledovať obsah alkoholu v destiláte.


  Pri kúpe s pálenicou namiesto 55€ iba 45


  Pre rady a tipy na prípravu kvalitnej pálenky a obsluhy destilačného zariadenia prosím zavítajte do sekcie rady a zaujímavosti.

  Návod domáca pálenica


  Napísať recenziu

  Poznámka: HTML nie je preložené!
                

  Štítky: