100L DESTILAČNÉ ZARIADENIE S MIEŠADLOM A VÝPUSTNÝM VENTILOM

100L DESTILAČNÉ ZARIADENIE S MIEŠADLOM A VÝPUSTNÝM VENTILOM

 • Kód produktu: TP 100 VV
 • Dostupnosť: Na objednávku (Informujte sa)
 • 1 190,00€

Dostupné možnosti

100L DESTILAČNÉ ZARIADENIE S MIEŠADLOM A VÝPUSTNÝM VENTILOM

Najväčším nepriateľom kvalitnej pálenky pri jej destilácií je pripálenie kvasu. Pálenica s miešadlom je výnimočná tým, že pri dostatočnom miešaní môžeme zabrániť pripáleniu a zároveň vďaka rovnomernému zohrievaniu kvasu jednoduchšie oddelíme jednotlivé frakcie, tým pádom získame vysoko kvalitnú a aromatickú pálenku.

KOTOL

 • Kotol sa vyznačuje použitím hrubých medených plátov na jeho výrobu, tým pádom pálenica je masívnejšia, odolnejšia voči poškodeniu a môže Vám poslúžiť hoci aj celý život.
 • Kotol môžeme jednoducho vyprázdniť pomocou výpustného ventilu. Vďaka tomuto systému nie je potrebné akokoľvek manipulovať s celým kotlom, ale postačuje len otvoriť guľový ventil a nepotrebný kvas alebo lutrovú vodu vypustiť a kotol vyčistiť pred ďalším použitím.
 • Na utesnenie spoju medzi kotlom a kupolou slúži žliab ktorý sa naplní vodou a perfektne tesní proti úniku pár vznikajúcich počas destilácie. Tento spôsob tesnenia je veľmi bezpečný keďže zabraňuje vzniku pretlaku a prípadnej explózií destilačného zariadenia.

MIEŠADLO

 • Destilačné zariadenie je vybavené miešadlom vďaka ktorému zabránime pripáleniu kvasu a možnému znehodnoteniu destilátu.
 • Miešadlo taktiež zohráva dôležitú úlohu pri šetrení energie potrebnej na zahrievanie kotla, keďže kvas sa zahrieva rovnomerne.
 • Dostatočným miešaním sa výrazne skracuje destilačný proces. V prípade zariadenia s miešadlom destilačný proces zaberá približne 3 hodiny, na druhej strane pri zariadeniach bez miešadla proces obvykle trvá 6-7 hodín.

OHNISKO

 • Pod kotlom sa nachádza ohnisko ktoré je vyrobené z plechu o hrúbke 1,5mm so vstavanými dvierkami, otvorom pre plynový horák a výstupom pre spaliny.
 • Zariadenie je možné vykurovať tuhým palivom alebo pomocou plynového horáka, ktorý sa vkladá do spodného otvoru vykurovacej časti.

KUPOLA

 • Jednou z najdôležitejších častí destilačného zariadenia je kupola ktorej dizajn vo veľkej miere ovplyvňuje kvalitu výsledného destilátu. Kupola pálenice s miešadlom je navrhnutá tak aby ste zo svojho kvasu vyťažili čo najviac.
 • Medzi kupolou a odparovacou rúrou a tiež medzi odparovacou rúrou a kondenzačnou nádobou sa nachádzajú misky, ktoré sa naplnia vodou a perfektne tesnia proti úniku pár vznikajúcich počas destilácie
 • Kupola je vybavená teplomerom pre ľahšie a presnejšie vedenie destilácie. Vďaka teplomeru môžeme jednoducho oddeliť jednotlivé časti destilátu.

KONDENZAČNÁ NÁDOBA

 • Zariadenie je vybavené modernou kondenzačnou nádobou, ktorá obsahuje štyri medené vertikálne rúrky ktoré zaručujú rýchlejšie chladenie oproti zariadeniam so špirálovým chladením. Vďaka tomuto modernému systému zariadenie je výrazne šetrnejšie na spotrebu vody potrebnej na chladenie pár.
 • Vďaka vstavanému teplomeru ľahko zistíme teplotu vody a tým zaistíme dostatočné skvapalnenie pár.
 • Kondenzačná nádoba je vybavená vstupom na prítok vody umiestneným na spodnej časti a výstupom v hornej časti, kde nadbytočná voda vyteká.
 • Konečný destilát vyteká zo spodnej rúrky na ktorú je možné pripojiť epruvettu dostupnú v sekcií príslušenstvo.


PRÍSLUŠENSTVO K PÁLENICI

Najzaužívanejší a najlepší spôsob na ohrev kotla je pomocou plynového horáku. Vďaka možnosti regulácie môžeme jednoducho regulovať intenzitu ohrevu a tým pádom presnejšie oddeliť jednotlivé frakcie.


Pri kúpe s pálenicou namiesto 39€ iba 29€

Elektromotor mieša kvas pomaly pri konštantnej rýchlosti, čím je šetrný ku dnu pálenice a výrazne urýchľuje destiláciu. Pre domáce použitie je najlepším a najjednoduchším riešením domáca pálenica s elektrickým miešadlom.  Za nepretržitého miešania môžeme intenzívne zahrievať aj hustejšie kvasy bez obáv z pripálenia. Pre inštaláciu elektromotora na miešanie nie je potreba akokoľvek zasahovať do konštrukcie kotla.


Pri kúpe s pálenicou namiesto 179€ iba 149€

  Medená epruvetta, ktorá je pripevnená k rúrke z ktorej vyteká konečný destilát je vyrobená tak, aby držala liehomer. Týmto spôsobom môžete nepretržite sledovať obsah alkoholu v destiláte.


  Pri kúpe s pálenicou namiesto 49€ iba 39€


  Destilačné zariadenie disponuje platným CE certifikátom v slovenskom jazyku. Pri kúpe destilačného zariadenia Vám budú poskytnuté všetky dokumenty potrebné pre registráciu zariadenia. Pre rady a tipy na prípravu kvalitnej pálenky a obsluhy destilačného zariadenia prosím zavítajte do sekcie rady a zaujímavosti.

  Návod domáca pálenica


  Napísať recenziu

  Poznámka: HTML nie je preložené!
                 

  Štítky: